fbpx

Bien temperaturat,gjatë ditës shi, në mbrëmje borë

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i vranët me reshje shiu, ndërsa në viset malore reshje bore. Gjatë orëve të mbrëmjes do të ketë reshje bore edhe në viset e ulëta. Do të fryjë erë e fuqishme nga drejtime të ndryshme. Temperaturat e mëngjesit do të sillen prej -2 deri në 4 gradë Celsius, ndërsa ato të ditës do të arrijnë deri në 8 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm, vranët dhe me reshje shiu, të cilat gjatë orëve të mbrëmjes do të kalojnë në reshje bore. Temperaturat prej 0 deri në 4 gradë Celsius./Portalb 

Lajme të ngjashme

Back to top button