fbpx

Emrat më të bukur për bebet që lindin në pranverë

Marsi është muaji i tretë i vitit, por edhe muaji i parë i pranverës, ndaj për fëmijët që lindin në këtë stinë ka me qindra-mijëra emra unikë që lidhen me natyrën, lulet dhe shkëlqimin e stinës, transmeton Class.

Gjithmonë e më shumë prindërit janë të prirur të gjejnë emra të thjeshtë dhe unikë për të lindurit e tyre. Herë me bashkime, herë me shkurtime e herë me emra simbol që lidhen me religjionin, emrat universalë janë vërtet të panumërt. Shikoni disa prej tyre:

Vajza:

Vesa

Bora

Perla

Amaryllis

Orkidea

Anastasia

Adan(a)

Aurora

Aviva

Aya

Amber

Faustina

Fajola

Dahlia

Ailena

Ezmeralda

Jaida

Adara

Brianna

Keira/ Kaira

Norah

Miya

Petunia

Azalea

Erika

Daisy

Gladiola

Ivy

Lily

Iris

Violet

Jasmina

Sienna

Marigold

Valerian

Zahara

Zahra

Sarah

Luna

Nova

Rose

Djem:

Anthony

Antoine

Aramis

Adan

Abril (spanjisht prill)

Avril (frëngjisht prill)

Aviv (emër hebre – pranverë)

Maxwell (emër skocez – pranverë)

Midor

Aidan

Liam

Sean

Denver

Rubin

Shendi

Eden

Fiorello

Florent

Felix

Gordon

Trey/ Trei/ Troi

Laurel

Elijah

Benjamin

Jonis

Alexander

Isaiah

Esmerald

Diant

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close