fbpx

Liverpooli në garë për futbollistin e Atletico Madridit

Pas Arsenalit edhe skuadra e Liverpoolit është futur në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Atletico Madridit, Thomas Partey, ka raportuar “Cadena Sar” të martën, transmeton Koha.net.

Partey pritet të largohet nga ekipi spanjoll në fund të këtij edicioni dhe pëlqehet shumë nga trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp.

Partey 26-vjeçar, ka kontratë me Atleticon deri në vitin 2023 dhe një klauzolë lirimi në vlerë prej 50 milionë eurosh. Ai këtë edicion ka shënuar tri gola dhe ka bërë një asistim në 34 ndeshje për Atletico Madridin në të gjitha garat.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close