fbpx

Në mëngjes mjegull, pasdite shi

Sot në mëngjes pritet të ketë mjegull dhe temperaturë prej minus 2 deri në 3 gradë. Temperature maksimale e ditës do të arrijë deri në 10 gradë.

Më vonë, gjatë ditës, mjegullën do ta zëendësojë shiu dhe retë, ndërsa dotë fryejë edhe erë e dobët nga drejtimi jugperëndimor.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me temperaturë të mëngjesit prej zero, ndërsa me temperaturë maksimale të ditës prej 5 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button