fbpx

Apple po punon në një iPhone të palosshëm

Pajisja e konceptit, e shfaqur në një video, shfaqet së pari në formën e palosur të madhësisë së saj, duke lëvruar një ekran të vogël me prekje në pjesën e përparme, raporton “The Sun”, transmeton lajmi.net.

Një rrëshqitje e thjeshtë e gishtit të madh bën që iPhone të shpaloset automatikisht si një guaskë, duke zbuluar një ekran të dytë më të madh brenda.

Prodhuar nga stilisti grafik Iskander Utebayev, videoja u postua në Instagram të mërkurën.

Është bazuar në një mori të thashethemeve se Apple është duke punuar në një iPhone të palosshëm i cili i goditi raftet qysh në shtator.

Nëse thashethemet janë të vërteta, Apple do të ndiqte gjurmët e rivalëve Samsung dhe Ericsson që të dy kanë lëshuar celularë palosës gjatë muajve të fundit.

Iskander duket i bindur që iPhone i ardhshëm i Apple, i cili do të dalë më vonë këtë vit, do të vijë me një dizajn të palosshëm.

Duke shkruar së bashku me videon e tij të konceptit, ai tha se celulari ishte “vizioni i tij i iPhone 12 Flip”.

Telefonat e palosshëm janë një dizajn gjithnjë e më i popullarizuar i smartphone-ve që vendos një mekanizëm varet pas ekranit.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close