fbpx

Rita Ora nominohet në “WMA”

Rita Ora është nominuar në tre kategori në spektaklin muzikor “World Music Awards”.

Rita është nominuar në kategorinë si “World’s Best Female Artist”, “World’s Best Song” për “RIP” dhe World’s Best Entertainer Of The Year.

Në të gjitha këto nominime, Rita ka rival këngëtarët me famë si Rihanna, Madona, Chris Brown, U2 e shumë tjerë.

Ky spektakël do të mbahet me 22 dhjetor (të shtunën e ardhshme) në “The Marlins Park” të Milamit, SHBA. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button