fbpx

Tifozët thirrje raciste ndaj lojtarit të Portos, ky është veprimi i tij (VIDEO)

Ndeshja e javës së kaluar mes Guimaraes dhe Portos ka filluar si ndeshja ka dhe precipituar në sharje raciste ndaj lojtarit Moussa Marega, transmeton OraNews.

Ka qenë goli i Maregas pas një barazimi 1 me 1 dhe festimi i tij, çka ka nxitur nisjen e fyerjeve raciste ndaj lojtarit të Portos.

Lojtari nuk është ndier aspak mirë dhe nuk e ka ruajtur qetësinë në fushë duke kërkuar që të largohet menjëherë, por është ndaluar nga lojtarët e skuadrës së tij.

Pas disa përpjekjeve, ka qenë trajneri i skuadrës së Portos ai që në min ’71 e ka zëvendësuar Maregan.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close