fbpx

Ministrja Mizrahi në takim me ambasadorin rus, ndërkohë deputetët kërkojnë shkarkimin e saj

Rashela Mizrahi, ministrja për pinë dhe politikë sociale sot zhvilloi takim me ambasadorin rus në Maqedoninë e Veriut, Sergej Bazhdnikin, transmeton Portalb.mk.

Nga ministria theksojnë se në takim është biseduar për masat dhe politikat aktive për punësim, veçanërisht te të rinjtë.

Ndërkohë, deputeti i LSDM-së, Aleksandar Kiracovski ka kërkuar nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, seancë për shkarkimin e Mizrahit.

“Pasi në Qeveri me propozim të kryeministrit aktual teknik kërkohet shkarkim i ministres aktuale për Punë dhe Politikë Sociale, Rashela Mizrahi, nuk ekziston arsye pse Kuvendi të mos e vendos në seancë parlamentare, tani menjëherë”, theksoi Kiracovski.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close