fbpx

Tre shtetas të Maqedonisë së Veriut, në anijen me të infektuarit nga virusi Korona

Tre shtetas të Maqedonisë së Veriut ndodhen në anijen e ndaluar në afërsi të Jokahomas në Japoni, për shkak të pranisë së personave të infektuar nga virusi korona, transmeton Alsat M.

Njoftimin e dha Ministria e Punëve të Jashtme pas informatave të marra nga Ministria e jashtme japoneze. Në kumtesë thuhet se deri më tani, virusi  korona është konstatuar tek 20 udhëtarë që ndodhen në anije. Nga Ministria e jashtme e Maqedonisë së Veriut thonë se vazhdojnë me ndjekjen e  gjendjes në lidhje me virusin dhe masat për parandalimin e tij në vend.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button