fbpx

Takimi Pompeo-Rama në Washington D.C

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një vizitë në SHBA, ku u prit në një takim nga sekretari i shtetit, Mike Pompeo, transmeton TopChannel.

Takimi i Ramës me numrin dy të Shtëpisë së Bardhë erdhi edhe në cilësinë e Kreut të Misionit të OSBE-së, ku Shqipëria është drejtuese e saj që nga janari i këtij viti.

Përmes një videoje të postuar pak minuta më parë në llogarinë e Ramës në Facebook, zbulohen plan nga takimi dhe shtrëngimi  duarve mes tij dhe sekretarit Pompeo.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button