fbpx

Kampioni shqiptar kujtoi momentin e tij më të vështirë

Ismail Keta ishte i ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, në një rrëfim nga fëmijëria e vështirë në qytetin e Bulqizës deri tek kontributi që ka dhënë së fundmi për vendin e tij

Tre herë kampion bote në kick box, Keta tregoi se një nga planet e afërta është hapja e një klinike dentare me shërbime falas në qytetin e tij të lindjes, e mesa duket një kujtim jo fort i këndshëm i fëmijërisë e ka shtyrë më tepër drejt këtij vendimi.

“Kur isha 12 vjeç, i vogël, më dhimbte dhëmbi. Po ta shikosh me kujdes më mungon një dhëmb këtu… më dhimbte dhëmbi shumë dhe dikur në mesnatë, nuk duroja dot e qaja. Më mori babai e më dërgoi te një plak aty, komshi, dhe ma ka hequr me darën e kalit…”, tregoi ndër të tjera ai.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close