fbpx

Sot në parlament, anti-shpifja ‘përballë’ Metës

Në seancën e sotme parlamentare pritet të zhvillohet një interpelancë e kërkuar nga një grup deputetësh të opozitës së re me Ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku.

Po ashtu Kuvendi pritet të ‘rrëzojë’ sërish presidentin Ilir Meta lidhur me paketën anti-shpifje, transmeton Top Channel.

Në diskutim do të hidhet edhe projektligji për kontrollin dhe disiplinimin e punimeve të ndërtimit, ku pritet të propozohen disa masa shtrënguese mbi kriteret e këtij sektori pas dëmtimit të banesave nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button