fbpx

5 lëkundje në pak orë në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Disa lëkundje tërmeti me intensitet të ulët janë ndjerë në Shqipëri.

Sipas IGJEUM, lëkundjet janë ndjerë gjatë natës dhe në orët e mëngjesit në Shqipëri, konkretisht 5 tërmete.

Siç shihet dhe në grafikun e IGJEUM, lëkundja e fundit shënon në orën 08:07, ku epiqendra është Laçi, me një magnitudë 1.8 të shkallës rihter, transmeton Gazeta Blic.

Po ashtu një tjetër është shënuar në orën 07:53 të mëngjesit, me epiqendër 4 km në Jug të Laçit dhe me thellësi 25 km.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button