fbpx

Befasi në Australian Open, Wiliams u mposht në xhiron e tretë

Tenistja kineze Qiang Wang në xhiron e tretë të Australian Open ka fituar amerikanen Serena Williams (WTA: 9) dhe në këtë mënyrë bëri befasinë, raporton Anadolu Agency (AA).

Wang, momentalisht tenistja e 29-të në botë, pas ndeshjes tejet të barabartë arriti të fitojë me 6:4, 6:7 dhe 7:5 për fitoren e saj më të madhe në karrierë.

Kinezeja në xhiron e radhës do të përballet me tunizianen Ons Jabeur e cila mposhti Caroline Wozniacki me 2:1 në sete.

Serena pas kësaj disfate doemos duhet të presë në Grand Slamin rekord të 24-t aq sa ka legjenda Margaret Court.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button