fbpx

Erdogan: Nëse bie Qeveria legjitime e Libisë do të përforcohet terrorizmi islamik

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi se nëse bie Qeveria libiane, që ka mbështetje nga Kombet e Bashkuara, do të përforcohet terrorizimi islamik.

“Evropa do të përballet me një sërë problemesh dhe kërcënimesh nëse bir Qeveria legjitime libiane”, ka shkruar Erdogani në tekstin për portalin “Politiko”, transmeton MIA.

Ai theksoi se organizatat terroriste si Shteti Islamik dhe Al Kaeda do të kenë dobi nga kjo.

“Organizatat që ushtarakisht u mposhtën në Siri dhe në Irak do të gjejnë tokë pjelloresërish të qëndrojnë në këmbë” potencoi Erdogani.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close