fbpx

Këto ‘hile’ mund t’ju ndihmojnë të dukeni mahnitëse edhe nëse jeni pak dembele

Të vishesh për 5 minuta, të rregullosh flokët që të duken mirë gjithë ditën, duke kursyer para dhe produkte të shtrenjta të bukurisë-kush nuk do të dëshironte t’i dinte këto hile të jetës? Këtu hyn në fuqi internet me të gjitha blogeret e bukurisë dhe këshillat e shpejta për gjininë femërore. Bright Side na tregon 5 hile që e bëjnë jetën e gruaje më të lehtë:

Si t’i bëni buzët tuaja më të plota

Për t’i bërë buzët tuaja të duken më të plota, nuk ju duhet domosdoshmërisht mbushës, gjithçka që ju nevojitet është vaj nenexhiku. Përzieni disa pika vaj nenexhiku dhe disa pika të çdo vaji të zakonshëm dhe vendosni përzierjen në buzët tuaja. Sigurisht, efekti do të jetë vetëm i përkohshëm. Dhe padyshim, sigurohuni që nuk jeni alergjik ndaj vajit të nenexhikut përpara se ta përdorni, transmeton Revista Class.

Si të ruani qerpikët falso

Për të parandaluar thyerjen dhe humbjen e qerpikëve falso, ruajini ato në një vezë plastike kinder.

Kapja e flokëve nuk ka qenë asnjëherë kaq e lehtë

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close