fbpx

Dietologia dikur mbipeshë tregon sekretin e dobësimit “një herë e mirë“: mjafton të hiqni vetëm…

Ka vetëm një gjë që duhet të hiqni krejtësisht nga dieta juaj, sipas Molly Carmel. Dhe ai është …sheqeri!

“Ai është kudo, dhe ju duket sikur pa të, nuk do të rezistoni dot, por nuk është ashtu“, rrëfen dietologia që e ka provuar vetë se cdo të thotë të luftosh me peshën, të humbasësh pas mundimesh të mëdha disa kilogramë vetëm që në fund t`i marrësh ato prapë ( në mos dyfishin)! Pas një beteje 20 vjecare me kilet e tepërta, Molly, sot terapiste në zë në Nju Jork, shpjegon në librin e saj të ri Breaking Up With Sugar” se “divorci“ me sheqerin, nuk është aq i vështirë da duket, shkruan Bordo.al.

.
.

“Asgjë nuk funksiononte, as dietat e as ushtrimet fizike, madje dhe as konsultat me mjekë homeopatë apo hilera të tjera, përsa kohë vazhdoja të haja sheqer“, thotë ajo. “Kur e kuptova, e bëra përpjekjen time dhe hoqa dorë“, shton Molly. Më i vështirë sipas saj ishte muaji I parë, dhe sot 10 vjet më vonë ( domethënë një dekadë pa sheqer) ndihet më mirë se kurrë!

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close