fbpx

Mevlan Adili te Vllaznia e Shkodrës

Mevlan Adili, 25 vjeçari i cili e nisi sezonin në klubin shkupjan K.F. Shkup, do të vazhdon pjesën tjetër të sezonit në Shkodër te Vllaznia, transmeton Portalb.mk.

Adili përkundër moshës së re, ka një karrierë të pasur në ekipe të ndryshme. Në Maqedoninë e Veriut ai ka luajtur për Shkëndijën dhe Shkupin, ndërsa në Evropë ka zhvilluar një pjesë të karrierës te Uta Aradi rumun, dhe së fundmi te Zhalgirisi lituanez.

Qendërmbrojtësi Adili është përforcimi i parë për ekipin shkodran në këtë afat dimëror.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button