fbpx

Eriksen në janar te Interi?!

Inter është përcaktuar që ta transferojë yllin e Tottenham Hotpsur, Christian Eriksen gjatë afatit të janarit.

Corriere dello Sport raporton se Gjelat tash për të kërkojnë 25 milionë euro, transmeton Klan Kosova.

Kontrata e Erisken me klubin londinez skadon në fund të sezonit dhe Nerazzuri besojnë se mund ta blejnë atë në dimër. Edhe Spurs kanë gatishmëri që të fitojnë kaq para prej tij pasi që në verë rrezikojnë ta humbin pa fituar asnjë qindarkë prej tij.

Përpos Inter, është edhe Manchester United që ka shprehur interesim për danezin.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close