fbpx

Trillim politik apo e vërtetë?

Portali diplomat.al njofton se sipas burimeve të afërta të Partisë demokratike, kryetari i LSI-së Ilir Meta ka pranuar që t’i marrë 18 deputet nga koalicioni majtë dhe t’i bashkojë me partinë e Berishës nëse pranohet që ai të jetë kryeministër i ardhshëm i Shqipërisë.

Thuhet se Berisha të ketë pranuar këtë ofertë dhe me të njëjtën ofertë do të jepe dorëheqje nga PD-ja.

Pra pritet zyrtarizimi i një koalicioni të ri Meta-Partia Demokratike pa Berishën i cili sipas te gjitha gjasat, pas humbjes do të tërhiqet nga skena politike.

Lajme të ngjashme

Back to top button