fbpx

Vendi që konsumon më së shumti birrë

Cili shtet konsumon më së shumti birrë?

Përgjigja e kësaj pyetjeje është mjaft interesante – Republika Çeke.

Kjo sipas të dhënave të publikuara nga The Economist në raportin World In Figures, transmeton KlanKosova.

Shumëkush mund të mendonte që Gjermania është e para në këtë aspekt, por Gjermania dhe Austria renditen në vendin e tretë dhe të dytë, respektivisht.

Polonia radhitet e katërta, ndërsa Rumania e pesta.

Të dhënat për konsumimin e birrës në vendet tjera mund t’i gjeni këtu.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button