fbpx

Skandal natën e Krishtlindjeve

Posteri i një bari në qytetin Nafplio të Greqisë ku ftonte njerëzit në një festë “blasfemi” të festës së Krishtlindjes më 24 dhjetor ka ngjallur reagime të shumta, transmeton OraNews.

Posteri i zgjedhur nga organizatorët e festës tregonte figurën e Krishti të lyer, me një palë vathë të gjatë në vesh dhe teksti që shoqëronte ngjarjen në mediat sociale shkruante:

“Ne po festojmë ditëlindjen e 2019-të të njeriut që solli në botë mesazhin e dashurisë dhe solidaritetit me të gjithë me një festë klasike të evolucionit si çdo vit. Marofyllia zgjedh muzikantë për ne që nga kohërat e vjetra. Mëkatarët e botës po vijnë”.

Duhet të theksohet se imazhi që ata zgjodhën konsiderohet nga ekspertët si përfaqësimi më besnik i fytyrës së vërtetë të Krishtit dhe përmban simbole shumë të mëdha.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close