fbpx

U zgjodh kënga fituese që do të përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion (KËNGA)

Fituesi i garësë së Festivalit 55-të të Këngës në TVSH, u zgjodh Arilena Ara me këngën “Shaj”, transmeton Portalb.mk.

Në garë ishin 12 artistë finalistë, ku vendin e dytë e mori  Elvana Gjata me këngën “Me tana”, ndërsa vendin e tretë Sara Bajraktari me këngën “Ajër”.

Në garë ishin edhe Boiken Lako, Kamelan Islamaj, Robert Berisha, Alberie Hadergjonaj, Olta Boka, Valon Shehu, Era Rusi, Gena dhe Tiri Gjoci.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button