fbpx

Reali përgatit hakmarrje mbretërore, treni i fundit për City-n

Sonte në terrenet e futbolli në mbarë Evropën janë garat e xhiros së 4-të në Ligën e Kampionëve në grupet A, B, C dhe D ndërsa në fokus sigurisht është ajo e fundit, apo thënë në mënyrë më popullore “grupi i vdekjes”, ku Reali i Madridit përgatit hakmarrje mbretërore për Borusia Dortmund, ndërsa kampioni anglez Manchester City dëshiron fitoren e parë kundër Ajaks-it për të pasur gjasa në garën e mëtejshme.

Kampioni i Gjermanisë xhiron e kaluar e fitoi gjigantin spanjoll në “Westfalen” arenën dhe me mërit fitoi 2:1, por kësaj radhe ndeshje luhet në Santiago Bernabeu, ku Reali me fitore kthehet në vendi në vendin e parë në grup.

Lajme të ngjashme

Back to top button