fbpx

I pamposhtur Florian Marku, fitoi bindshëm

Në orët e mesnatës, në Mançester të Anglisë, shqiptari Florian Marku arriti të mund bindshëm kundërshtarin anglez Nathan Bendon, transmeton Portalb.mk.

Gjatë gjithë gjashtë raundeve, Marku arriti të dominon ndeshjen, përkundër se luftoi në boks, dhe jo në kiks-boks, sportin në të cilin jemi mësuar ta shohim në shumicën e rasteve.

Përveç kësaj, pas fitores tregoi se edhe sëmundjet shëndetësore që e shoqëruan sot, si temperaturat e larta trupore, nuk e ndalë për këtë fitore të merituar.

Karakteristik e kësaj superndeshjeje, ishin provokimet dhe gjestet ‘komike’ të kundërshtarit Bendon, përkundër asaj se në çdo raund nuk dilte mirë me rezultat.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close