fbpx

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet.

Kjo deklaratë e Trumpit erdhi pasi Koreja e Veriut ka thënë se ka kryer një “provë të rëndësishme” bërthamore”, transmeton Klan Kosova.

“Kim Jong Un është shumë i zgjuar dhe ka shumë për të humbur, gjithçka në të vërtetë, nëse ai vepron në një mënyrë armiqësore. Ai nënshkroi një marrëveshje të fortë  për denuklearizimin  me mua në Singapor “, ka thënë Trump.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close