SHBA, 4 të vdekur gjatë përleshjes pas një vjedhjeje

Gjatë një përleshjeje mes forcave të sigurisë dhe disa hajdutëve të një artarie në Florida të SHBA-ve kanë humbur jetën katër persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat lokale raportojnë se agjenti i FBI-së, George Piro, bëri të ditur se dy sulmues të armatosur pas vjedhjes së artarisë në Coral Gables, jo shumë larg Miamit, vodhën edhe një kamion të kompanisë për dorëzimin e pakove United Parcel Service (UPS).

Piro sqaroi se policët u përleshën me sulmuesit të cilët e rrëmbyen edhe shoferin e kamionit. Gjatë përleshjeve humbën jetën dy hajdutë, shoferi i kamionit dhe një civil.

Hetimi është në rrjedhë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button