Kështu u zbukurua ky fshat shqiptar për festat e fundvitit (FOTO)

Është fshati Pjetershan, që gjendet veç pak kilomentra nga Gjakova që merr pamjen më të bukur në vigjilje të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Ndriçimi dhe rregullimi i fshatit, tashmë është bërë një traditë, nga banorët e saj.

Këtë vit banorët, stolisën dhe i dhanë magji, vendit të tyre, duke e dekoruar e veshur me drita shumë ngjyrëshe.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button