Tërmet prej 6 ballësh e goditi sot Greqinë

Pas Shqipërisë dhe Bosnje e Hercegovinës, një tërmet i fuqishëm sot e ka goditur edhe Greqinë, transmeton Portalb.mk.

Sipas Rrjetit Sizmologjik Evropian, tërmeti ka qenë i lartësisë prej 6.0 ballësh, në thellësi prej 60 kilometra.

Tërmet në Greqi
Tërmet në Greqi

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button