Seri tërmetesh në Shqipëri, ndjehen edhe në Maqedoni e Kosovë

Tërmetet me epiqendër Shqipërinë janë ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut dhe në Kosovë. Më i fundit ka ndodhur në ora 3.54. Banorët thonë se kanë ndjerë lëkundje të forta që kanë zgjatur disa minuta, raporton Portalb.mk.

Tërmeti ishte me shkallë 6.3 sipas Rihterit, me thellësi prej 10 kilometrash dhe epiqendër ka pasur qytetin e Durrësit. Ende nuk dihet a ka viktima.
Top Channel bën me dije se në qytetin e Durrësit ka dëme të shumta. Një pallat është dëmtime të mëdha dhe disa persona kanë ngelur brenda. Ndërkaq, Durrësi është pa drita.
Dritare.net ju sjell pamje.

Një seri tërmetesh kanë kapluar sot Shqipërinë. Mediat kosovare njoftojnë se tërmeti është ndjerë fuqishëm edhe në Kosovë.

Të dhëna nga tërmeti

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button