Shefja e diplomacisë suedeze sot do të qëndrojë në Shkup

Në Shkup, për vizitë zyrtare sot do të qëndrojë ministrja e Punëve të Jashtme të Suedisë, An Linde, njofton Portalb.mk.

Vizita e saj vjen me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme (MPJ) të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov.

Linde dhe Dimitrov do të realizojnë takim tet-a-tet, pas çfarë bashkërisht do të zhvillojnë konferencë për media në MPJ, me fillim prej ora 14:30.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button