fbpx

Samsung do i gëzojë përdoruesit me risinë që do sjellë në Galaxy S11

Për vite me radhë, Samsung ka qenë një udhëheqës në shitjet e telefonave celular, por edhe i pakrahasueshëm në ekrane, njofton Lajmi.net.

Jo vetëm kur bëhet fjalë për telefonat mobil nga ky prodhues – Samsung është gjithashtu furnizuesi më i madh i ekraneve me cilësi për pothuajse të gjithë prodhuesit e tjerë të telefonave mobilë, transmeton lajmi.net.

Shpesh kemi shprehur vlerësimet më të larta për cilësinë e ekranit në telefonat Samsung, dhe tani prodhuesi i Koresë së Jugut shkon më tej: në vendlindje, Samsung sapo ka patentuar teknologjinë e ekranit SAMOLED, i cili duhet të debutojë në telefonat Samsung Galaxy S11 ose Fold 2.

Duhet theksuar se kjo nuk është aspak një teknologji Super AMOLED që ishte aktuale disa vjet më parë, kjo është diçka krejtësisht e re.

Këta telefona, ose të paktën Galaxy S11, pritet të debutojnë gjatë muajit shkurt në Barcelonë.

Sigurisht, është logjike të pritet që teknologjia SAMOLED do të japë cilësi edhe më të mirë të ekranit dhe do të zëvendësojë llojin aktual të ekranit Dynamic AMOLED në telefonat Samsung.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button