fbpx

Një autobus është aksidentuar në Shkup, janë lënduar shoferi dhe një pasagjer

Sot pasdite në afërsi të Sh. Fillore Petar Zdravkovski Penko pa ndjenja ka mbetur shoferi i autobusit, dhe një pasagjer i autobusit, njofton Alsat M.

Autobusit të linjës 19 i ka dalë një makinë përpara ku shoferi ka frenuar në vend, gjë që ka shkaktuar përplasjen dhe lëndimin e disa udhëtarëve brenda autobusit.

Raportohet se personat e lënduar janë dërguar menjëherë për kurim në Qendrën Klinike, përfshi këtu edhe dy personat e lënduar rëndë.

Në vendngjarje kanë dalë edhe ekipet e MPB-së dhe po hetojnë rastin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button