fbpx

Dha dorëheqje gjyqtari i “21 janarit” në Shqipëri, Agim Bendo

Jep dorëheqjen gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Agim Bendo, njofton Ora News.

Mësohet se gjyqtari e ka paraqitur kërkesën e dorëheqjes në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe komisionin e vettingut.

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të shqyrtojnë sot kërkesën e gjyqtarit për dorëheqje.

Kush është Agim Bendo

Në 2016, BIRN raportonte se ai është 1 nga 10 gjyqtarët më të pasur në Shqipëri. Bendo ka gjykuar çështjen e 21 Janarit, dosjen Hakmarrja për Drejtësi, çështjen e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close