fbpx

Rama i jep makinës pa prekur timonin, me ndihmën e 5G (video)

“Sot nisi në Shqipëri revolucioni industrial mbi teknologjinë 5G”, kështu njofton në facebook kryeministri Edi Rama.

Rama thotë se “Ky revolucion do të transformojë rrënjësisht çdo sektor, nga ekonomia tek financat dhe energjia, nga bujqësia tek shëndetësia dhe arsimi”.

Statusi i Ramës

“ME TIMON PA TIMON SHOFERI JON OSHT KAMPION” thotë ajo kënga e vjetër, ndërsa këtu jam unë që i jap makinës pa prek timon me dorë…😁

Sot nisi në Shqipëri revolucioni industrial mbi teknologjinë 5G, me një investim fillestar prej 150 milionë Eurosh nga kompania Vodafone👍 Ky revolucion do të transformojë rrënjësisht çdo sektor, nga ekonomia tek financat dhe energjia, nga bujqësia tek shëndetësia dhe arsimi, duke bërë të mundur të paimagjinueshmen jo në shekujt, po në vitet që vijnë🤩

#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button