fbpx

Talenti kuqezi që po shkëlqen në Holandë (VIDEO)

Pas debutimit me kombëtaren shqiptare të futbollit, talenti, Lindon Selahi gjen rrjetën në kampionatin holandez.

20 vjeçari që u aktivizua në minutën e 88-të në fitoren 4-0 që Shqipëria mori në transfer ndaj Moldavisë shënoi golin e parë për këtë sezon, transmeton OraNews.

Selahi realizoi në takimin e javës së 11-të, mes Twente dhe FC Emmen, Selahi e nisi si titullar, ndërsa gjeti fundin e rrjetës në minutën e 42-të.

I shërbyer nga Zekhnini, Selahi u tregua një bomber i vërtetë, duke goditur saktë nga 5 metra larg.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button