fbpx

Interesant ajo çka i ndodhë nënës libaneze gjatë protestës (VIDEO)

Ndërsa në njërën nga rrugët e Libanit po zhvilloheshin protesta të tensionuara, mes një rruge të kësaj zone ndodhi diçka e papritur.

Të gjithë protestuesit që ishin aty, u bënë bashkë për të kënduar ”Baby Shark” –  këngë e cila u pëlqen thuajse të gjithë fëmijëve, njofton Klan Kosova.

Kjo këngë që u performua nga protesutesit libanezë, u bë me një arsye të vetme – për ta qetësuar një fëmijë 15 muajsh që në momentin kur po bëheshin protestat ai u frikësua dhe nisi të qante.

Tërë ngjarja u regjistrua nga nëna e vogëlushit Robin, Eliane Jabbour e cila po udhëtonte nëpër rrethinën Baabda kur u ndeshën me turmën e protestuesve.

”Unë u thashë atyre: Jam me fëmijë, ju lutem mos bërtisni shumë”, tha ajo për CNN.

Pamjet e momentit u ndanë shpejt në Liban – aq shpejt, tha Jabbour, sa që burri i saj e pa videon para se ajo t’i tregonte për këtë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button