fbpx

Azem Syla u ftua nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla.

Lajmi është bërë i ditur nga avokati i tij, Besnik Berisha. Ai ka thënë për KTV-në se nuk e di në çfarë cilësie është ftuar klienti i tij.

“Ne e kemi marrë sot ftesën për intervistim por nuk kemi shumë detaje. Nuk e di as në çfarë cilësie është ftuar dhe as për datat e sakta sepse hetuesit kanë mbetur të koordinojnë veprimet dhe detajet e ftesës me Dhomat e Specializuara”, ka thënë ai.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button