fbpx

Tusk: Ka akoma vende anëtare që janë skeptike për hapjen e negociatave

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk në një deklaratë ekskluzive për Telma thotë se ka akoma vende anëtare që janë skeptik në lidhje me çështjen e hapjes së negociatave të pranimit me Maqedoninë dhe Shqipërinë. Tusk thotë se është shumë e vështirë të gjesh një zgjidhje që është e pranueshme për të gjithë anëtarët e Unionit, njofton Telma.

“Nuk jam i sigurt, është shumë e vështirë të gjesh një zgjidhje që do të kënaqë të gjitha vendet anëtare. Unë bëra çmos për të mbështetur Maqedoninë dhe Shqipërinë, por ne ende kemi vendet anëtare që janë skeptikë kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave”, ka thënë Tusk.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button