fbpx

Vazhdojnë reshjet e shiut

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i vrenjtur dhe jostabil me reshje shiu dhe erë. Do të fryejë erë e përforcuar jugore dhe juglindore, ndërsa në viset perëndimore do të fryejë erë e përforcuar jugperëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të jetë prej 7 gradë deri në 14 gradë, ndërsa maksimale deri në 22 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot i vrenjtur me reshje shiu dhe me erë. Do të fryejë erë e përforcuar juglindore. Temperatura e mëngjesit do të jetë prej 12 gradë, ndërsa ajo maksimale e ditës do të arrijë deri në 18 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close