fbpx

P!nk: Try

Kënga: Try
Këngëtarja: P!nk
Albumi: The truth about love

Alecia Beth Moore apo e njohur si P!nk është një këngëtare dhe aktore amerikane. I takon skenës së pop muzikës dhe për herë të parë u bë e njohur me këngën There you go

P!nk ka fituar shumë çmime deri më tani mes tyre dhe Grammy.

Këngëtarja ka shitur deri më tani 40 milionë albume si dhe VH1 e ka vendosur në listën e 100 femrave madhështore në muzikë.

Shpesh herë shfaqet me ngjyrë rozë të flokëve ashtu si dhe është emërtuar në anglisht Pink. Edhe pse i përket skenës së mainstream, tekstet e këngëve të saj kanë domethënie të thellë, këngët që vetë i kompozon janë të emocionalisht të forta dhe me mesazhe për ngritje morale.

Web sajti zyrtar i P!nk /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close