fbpx

Mbështetje ndaj banorëve të Unazës së Re, PD-ja lajmëroi për protestë

Në një kohë kur Gjykata e Tiranës caktoi masën e arrestit me burg për tre banorët e parë, të arrestuar gjatë protestimit në zonën e Unazës së Re, Partia Demokratike ka lajmëruar pjesëmarrjen në protestën e ditës së sotme; një portestë që organizohet nga vetë banorët, njofton TCH.

Protesta në mbështetje të banorëve do të nisë në orën 18:00 ku do të jenë të pranishëm kryetari Lulzim Basha, sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, kryesia e PDSH-së dhe ish-deputetë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button