fbpx

Pet Shop Boys: Love etc

Kënga: Love etc
Grupi: Pet Shop Boys
Albumi: Yes

Pet Shop Boys është një grup muzikor i zhanrit pop/elektronik që vjen nga Anglia. Dy persona qëndrojnë pas melodisë së bukur të këtij grupi: Neil Tennant (vokal, tastierë, dhe herë pas here kitarë) dhe Chris Lowe (tastierë dhe herë pas here vokal).

Pet Shop Boys kanë shitur më shumë se 50 milion albume në të gjithë botën. Muzika e tyre di të ngjallë në ju një optimizëm të padiktueshëm, edhe kur i këndojnë dashurisë së dështuar.

Që nga viti 1986, ata kanë pasur 39 hite Top 30 22 hite Top 20 në Britani të Madhe, duke përfshirë katër vendet e para: “West End Girls”, “It’s a Sin”, “Always on My Mind”, dhe “Heart”.

Web sajti zyrtar: Pet Shop Boys  /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close