fbpx

Dukeshin pleq të qetë, por trafikonin miliona

Një çift britanikësh janë dënuar me tetë vite burg pasu u shpallën fajtorë për trafikimin e 1.2 milionë eurove kokainë nëpër Evropë, teksa udhëtonin me kryqëzor pushimesh, transmeton TopChannel..

Tre gjykatësit në Lisbonë të Portugalisë i dënuan Roxher Klark, 72-vjeç, dhe gruan 71-vjeçare, Su, me tetë vite burg për akuzën e trafikut të narkotikëve.

Policia postoi foto të valixheve që përdoreshin nga çifti për të transportuar kokainën.

Ata do ta kryejnë dënimin në Portugali dhe nuk do të dëbohen për në Angli, siç kishte kërkuar prokurori.

Dy pleqtë ishin 72 dhe 71 vjeç

Në Portugali u kapën me mbi 1.2 milionë euro drogë që po e trafikonin

U dënuam me tetë vite burg.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button