fbpx

Genta me projekt kundër gjuhës ngacmuese të fëmijëve në shkolla

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në takim këngëtaren Genta Ismaili, me të cilën kanë diskutuar për mundësinë e inicimit të projektit kundër gjuhës ngacmuese të fëmijëve nëpër shkolla.

“MAShT mirëpret projekte të tilla të cilat kanë për qëllim vetdijësimin e fëmijëve dhe të rinjëve kundër dhunës, dhe njëherit përgëzon znj.Ismaili për iniciativën e këtij projekti”, ka shkruar Bytyqi, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button