fbpx

Janë shembur disa banesa nga tërmeti në periferi të Tiranës, 2 persona të lënduar (VIDEO)

Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik të madh banorët. Qytetarë të shumtë kanë lënë banesat e kanë dalë. Në videot e siguruara nga “BalkanWeb” qytetarë të shumtë në panik kanë dalë jashtë, duke iu trembur pas goditjeve që mund të shoqërojnë tërmetin.

Panik te banorët nga tërmeti, qytetarët dalin në rrugë

Një tërmet i fortë ka tronditur Tiranës pasditen e sotme. Lëkundjet raportohet nga ESMC se kanë qenë me magnitudë 5.8.

Raportohet se në fshatin Helmes janë shembur disa banesa dhe dy persona kanë mbetur të lënduar rëndë. Mësohet se të plagosurit po sillen drejt spitalit në Tiranë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button