fbpx

Milan-Inter, ja kush është favorit për fitoren sipas basteve

Sot në orën 20:45 do luhet ‘derbi i madoninës’. Milan dhe Inter ndonëse jo në kohërat e tyre më të mira do ndeshen në San Siro, transmeton Top Channel.

Inter e ka nisur mirë kampionatin ku në 3 ndeshje ka 9 pikë të plota duke mbajtur vendin e parë në kampionat, ndërsa Milan në 3 ndeshje ka grumbulluar 6 pikë me 1 humbje dhe 2 fitore duke u rëndidur në vednin e 6.

Milan do vuajë edhe mungesën e Calabrias për karton të kuq dhe Caldarës për dëmtim.

Bastet nxjerrin pretendent Interin duke i dhënë një kofiçent 2.30, ndërsa fitores së Milanit i japin një kofiçent 3.25. Sipas basteve barazimi ka një kofiçent 3.30 e cila tregon se dy ekipet luajnë gjithçka për fitore.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button