fbpx

Mimoza Kusari: Me Albin Kurtin, Kosova ka mundësi të bëhet storje suksesi

Albin Kurti bashkë me Mimoza Kusari-Lilën dhe kandidatë të tjerë për deputetë, kanë zhvilluar një takim me qytetarë në Prishtinë.

Nga aty Kusari-Lila ka thënë se ajo që i ka bërë bashkë Alternativën dhe Vetëvendosjes është përpjekja në kthesën që duhet ta bëjë Kosova pas 6 tetorit, njofton Klan Kosova.

“Na bëri bashkë përpjekja për qeverisje të mirë”.

“Ia kemi borxh jo vetëm vetes por edhe gjeneratave të reja. Ata që po ikin po e marrin me veten edhe shpresën. Jemi duke u përpjek në vazhdimësi. Kosova ka mundësi të bëhet storje suksesi dhe kjo do të bëhet me Qeverinë Kurti. Pasi që i ka ardhur dita”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button