fbpx

19 vjeçari shënoi hetrik për 45 minuta në Champions (VIDEO)

Erling Braut Halandi shënoi het-trik për vetëm 45 minutat e parë në fitoren e Salzburgut ndaj Genkut, 6:2, duke mahnitur botën e futbollit.

Halandi ka poashtu statistika mbreslënëse nëntë ndeshje të luajtur duke 17 gola dhe ka bërë katër asistime, që i bie gati dy gola për ndeshje.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button