fbpx

Mini-kondicioneri prej 117 dollarëve që mund të bartet edhe në xhep (VIDEO)

Në ditët kur temperaturat rriten deri në gjendjen alarmante, bëhet gjithnjë e më vështirë të shpëtojmë nga djersitja e vazhdueshme.

Kompania Sony, kompania gjigante dha një zgjidhje për këtë problem duke prezantuar ftohësit personal, I cili është aq I vogël që mund të bartet edhe në xhepin e këmishës.

“Reon Pocket” quhet kjo pajisje ftohëse nga Sony, ndërsa bartet menjëherë mbrapa në një fanellë të veçantë, ku mund të kontrollohet përmes një aplikaconi në smartphone. Në treg pritet të del në mars të vitit të ardhshëm, dhe vlera e saj pritet të jetë 117 dollarë.

Sony deklaron se kjo pajisje ka aftësi të ulë temperaturën e trupit për 13 shkallë Celsius, por mundet edhe të e ngroh për 8 shkallë Celsius.

 

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button